2014 m. sausio 11 d., šeštadienis

Plasnojimas

Sparnus suteikia ir pačios mažiausios pergalės, o juos išskleidus galima kilti dar aukščiau.

Trečiokų Sparnai. 2014 m.
Išpjaunu skaidraus stiklo lakštus, renkuosi 4-6 mm stiklą. Plonesnis kaitinant dar labiau išplonėja, vidurys įdumba, kampai atsikiša, o krašteliai būna storesni. Pakaitintas storesnis stiklas gražiai iškyla kaip bandelė, briaunos ir kampai užsiapvalina. Lakšto formas darau pačias įvairiausias, pagal norą ir nuotaiką: ilgo stačiakampio, daugiau ar mažiau vingiuotomis kraštinėmis, į apačią platėjančias ar atvirkščiai, siaurėjančias. Kartais visai neprastą formą padiktuoja netyčia sudužęs stiklas.
Ant pagrindo dedu spalvotus daužyto stiklo gabalus, juos komponuodama, derindama pagal turimas spalvas, dydžius, užmanymą. Tokį ruošinį sudėtinga nesujudinus ir nenubarsčius stikliukų perkelti į krosnį. Tam pasitarnauja balti klijai, pavyzdžiui Lipalas. Vieną kitą reikšmingą gabalėlį mažu klijų kiekiu priklijuoju prie pagrindo, o mažiau svarbūs gali ir pajudėti iš savo vietos, žiūriu, kad klijų būtų kaip galima mažiau, nes degdami skleidžia dūmus.

Priklausomai nuo siekiamo rezultato lydyti galima taip, kad spalvotas stiklas su skaidriu pagrindo stiklu susilydytų visiškai, nepalikdamas grublėtumo, bet galima temperatūrą palaikyti tik tokią, kad stiklai sukibtų vienas su kitu, bet akivaizdžiai matytųsi spalvoto stiklo reljefas.
Krosnis aušta palengva ir ilgai, o nekantrumas kuo greičiau pamatyti rezultatą baudžia. Šiame etape labiausiai reikalinga kantrybė. Jei krosnyje daug lentynėlių, jų kojelių, šiluma laikosi ilgai, kartais ir dvi paras. Skubėti nėra kur.
Stovelius galima daryti iš įvairių medžiagų: metalo, medžio, stiklo, keramikos, svarbu, kad atlaikytų svorį ir neapvirstų, nes Sparnai tikrai nėra tokie lengvi. Šį kartą dariau iš glazūruotos keramikos. Stiklo Sparną įklijavau karštais klijais.
Apie mokinių kūrybą. 

Ruošinys prieš sulydymą

Po sulydymo
Autorė Urtė Z. 16 m. 2014 m.
Autorius Tadas P. 17 m. 2014 m.