2013 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienis

Stiklinės Kalėdos

     Spalvotas stiklas lakštais parduodamas specialiose parduotuvėse ir nėra pigus. Stiklai būna ne tik įvairių spalvų, storio, lygūs ar grublėti, skaidrūs ar nepermatomi, bet skiriasi jų plėtimosi koeficientai, lydymosi temperatūra. Dažniausiai langų ir butelių stiklas yra panašių savybių ir net neišmanančiam apie koeficientus nesunku dirbti.  Tokiems nepatyrusiems kaip aš, patogiausia naudoti būtent šiuos stiklus.
     Pirma pasidarau brėžinį ant popieriaus, ant viršaus guldau stiklo lakštą. Kad ir koks tamsus būtų stiklas, linijas po juo galima įžiūrėti. Supjaustau stiklą norimos formos gabalėliais. Kartais pavyksta tiksliau, kartais rėžtukas neklauso. Tikiuosi greitai įsigyti kokybiškesnį įrankį, tai nebegalėsiu pasiteisinti lietuvių liaudies patarle, kad blogam šokėjui ir grindys nelygios.

Taip bus ir sukepinus — keli sluoksniai yra tamsesnės, sodresnės spalvos
     Spalvotas stiklas 2-3 mm. storio, pjaustyti lengva, tačiau kaitinant krosnyje jis dar labiau suplonėja ir susitraukia, vidurys įdumba. Dėl šios ir kitų priežasčių stiklą sluoksniuoju naudodama skaidrų langų stiklą. Kad gležną ruošinį būrų galima įdėti į krosnį patogu stikliukus suklijuoti. Naudoju baltus klijus Lipalas. Degant nuo jų pasklinda smarvė, matyt nieko gero ten neišgaruoja, todėl stengiuosi klijų naudoti kaip galima mažiau ar visai apsieiti be jų, o patalpas vėdinu. Mačiau būna specialių klijų, bet atidedu pirkimą kitam kartui.
Apačioje skaidrus stiklas, ant jo spalvotas, viela tarp jų
     Tokius ruošinius dedu į krosnį ant kaolino milteliais pabarstytos keramikinės lentynos, greitai pakeliu temperatūrą ir tik visiškai atvėsus praveriu dureles.

Jei stiklas plonas, dedu net 3-5 jo sluoksnius


     Kad eglutės stovėtų, tarp stiklų įlydau nichromo vielos gabaliuką. Ji atspari karščiui, neapdega, neturi įtakos stiklo spalvai.

Balto šamoto stoveliai sukuria pusnies įspūdį ir atlaiko eglutės svorį

Aušrinė (7 m.)

Viltė (7 m.)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą